Beslenme

Doyurucu Ramazan Diyeti İle Kilo Vermek!!!

Ramazan ayında ister istemez acıkmanın vermiş olduğu dayanılmaz etkiyle yemeği fazla kaçırmalarından ötürü kilo alma problemi yaşayan pek çok kişi etkili diyet listelerine yöneliyor. Uzman doktor Ender Saraç’ın da tavsiye ettiği Ramazan Diyeti, hızlı kilo vermek isteyenler için adeta kurtarıcı görevi üstleniyor. Hem dengeli beslenerek oruç ibadetini yerine getirmek hem zayıflamak için Ramazan Diyeti nasıl yapılır?

Ramazan ayının teşrifi ile birlikte oruç ibadetini yerine getiren kişiler gün boyunca yeme-içme eyleminden uzak durmalarından dolayı akşam iftar vakti geldiğinde yoğun bir açlık hissiyatıyla yedikleri ve içtikleri gıdaların dozunu iyi ayarlayamayıp vücuda fazla kilo olarak geri dönebiliyor. Bununla birlikte gece sahura kalkıldığında tüm günü aç bir şekilde geçirmemek adına yeme-içmeye haddinden fazla ağırlık verilebiliyor. Bu sebeple Ramazan ayında vücudunda fazla kilo problemi meydana gelen kişiler, bir yandan oruç tutarken diğer yandan dengeli beslenmenin ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yollarını sunacak sağlam diyet listelerine yöneliyorlar. Ramazanda kilo vermek isteyenlerin imdadına yetişecek, Ender Saraç’ın da kilo vermek için birebir etkili olarak gördüğü Ramazan Diyeti adlı bir diyet yöntemi bulunmaktadır. Peki, sağlıklı ve dengeli beslenmek için mucizevi bir yöntem, kilo vermek/fazla yağlardan kurtulmak için de bir çözüm olan sağlıklı ve kolay Ramazan Diyeti nasıl yapılır?

RAMAZAN DİYETİ NASIL YAPILIR? İŞTE, RAMAZAN DİYET LİSTESİ…

Sahur:

Açık çay (şekersiz)

1 adet haşlanmış yumurta ve

3 dilim peynir

3-4 dilim ekmek

2 ceviz

Domates, salatalık

İftar:

1,2 adet hurma

1 kepçe çorba

10-20 dakika sonra:

1. seçenek – 5 yemek kaşığı sebze yemeği ve 1 büyük kâse cacık, 2 dilim ekmek, salata;

2. seçenek – 5 yemek kaşığı zeytinyağlı ve sebze yemeği, yoğurtlu salata, 2 ufak dilim pide, salata;

3. seçenek – 3 adet ızgara köfte veya ızgara tavuk, közlenmiş sebze salatası, 1 su bardağı ayran, 2 dilim ekmek, salata.

Yemekten sonra yeşil çay.

Yarım saat sonra: bir porsiyon meyve, haftada 1 kez 1 porsiyon sütlü tatlı.

Yarım saat sonra: 1 bardak ayran veya 1 bardak şekersiz limonata veya komposto; haftada 2 kez 2 top dondurma.

Not: ekmeğiniz tam buğday, çavdar veya kepekli olsun

1 porsiyon meyve miktarı:

1 ufak elma

1 ufak boy muz

10 büyük tane üzüm

1 ufak armut

Kaynaklar:http://www.haber7.com/saglik/haber/2626812-ramazanda-aclik-hissini-bastiracak-super-diyet-listesi-doyurucu-ramazan-diyeti-nasil-yapilir

SAĞLIK BAKANLIĞI UYARISI 
Bu web sitesinde yer alan bilgiler,Sağlık Bakanlığı Gıda İlaç Dairesi Başkanlığı yada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından değerlendirilmemiştir.Herhangi bir hastalık yada hastalık teşhis etmek,tedavi etmek,veya önlemek amacımız yoktur.Bilgiler yalnızca eğitim amaçlı paylaşılmıştır ve tıbbi tavsiye olarak kabul edilmemelidir.Özellikle hamileyseniz,herhangi bir ilaç kullanıyor ve bir tedavi oluyor iseniz,yada tıbbi bir durumunuz varsa bu sitedeki herhangi bir içeriğe başvurmadan önce doktorunuza yada bir uzman hekime başvurmalısınız.


Lütfen Bizi Takip Edin

[smbtoolbar]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir