Sağlık Profesyonelleri

Doç. Dr. K. Doğa SEÇKİN – Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

ÖZGEÇMİŞ

1981 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladı. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2007-2012 yılları arasında Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Devlet hizmet yükümlülüğünü Bingöl’ün Solhan ilçesinde tamamlamasının ardından, 2014 yılında İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine atandı. 2015 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Başasistanlık (Yrd. Doçent) sınavını kazanarak aynı hastanenin Eğitici Kadrosunda görevine devam etti. Hastanenin Ürojinekoloji, Endometriozis ve Jinekoloji birimlerinde bölüm sorumlusu olarak çalıştı. 2017 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum dalında Doçent ünvanını aldı ve görevine yine Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam etti. Bu süre zarfında ileri düzey Laparoskopi Eğitimi için Fransa Strasburg Üniversite’sindeki sertifikasyon ve diploma programlarına katılarak başarılı bir şekilde tamamladı. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma hastanesinde çok sayıda asistana jinekolojik, laparoskopik ve ürojinekolojik ameliyat eğitimi vermiş ve sayısız operasyona girmiştir.  Yine Avrupa Jinekolojik Endoskopi Derneği Eğitmen sertifikasını da almış olup Yurt dışında düzenlenen uluslararası laparoskopi eğitim programlarında eğitmen olarak görev almaktadır. Alanında yayımlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makale, kitap bölümleri ve sunumları mevcuttur. Evli ve iki çocuk babasıdır. 2020 itibariyle İstanbul Şişli Kolan International Hastanesinde görevine devam etmektedir.

Uzmanlık Operasyon Alanları;

  • Laparoskopik jinekoloji, infertilite ve ürojinekoloji operasyonları (Laparoskopi ile miyom ve rahim alınması, rahim sarkması onarımı ve idrar kaçırma ameliyatları)
  • Endometrioma ve endometriozis hastalığının laparoskopik operasyonu (Çikolata kisti ve hastalığının kapalı yöntemle ameliyatı)
  • İnfertiliteye neden olan tüm operasyonlar (Tüp tıkanıklığı, karın içi yapışıklık, over kistleri)
  • Histeroskopi ile yapılan operasyonlar (Polip, rahim içi miyom alınması, rahim içi perde operasyonları)
  • Vajinal histerektomi, ön-arka kompartman defekt ve inkontinans operasyonları (vajinal yolla rahim alınması, idrar kesesi sarkmasının giderilmesi)
  • Vaginal estetik; labioplasti, vaginoplasti (vajen dudak küçültülmesi, vajen daraltılması)

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon Numarası : 444 1 443
E-posta Adresi : doga_seckin@hotmail.com
Web Site Adresi : http://www.drkeremdogaseckin.com/
Sosyal Medya :
Görev veya Uzmanlığı : Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
Çalıştığı Kurum : Şişli Kolan International Hospital
Adres : Kaptanpaşa Mahallesi Okmeydanı Kavşağı, Darülaceze Cd. No:14, 34384 Okmeydanı Şişli/Şişli/İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir