Güzellik & Bakım

Göz Çevresi İçin Maske Tarifleri

Gözaltı ve çevresindeki kırışıklıklar, çoğu zaman yaşlanmanın ilk işaretlerindendir. Kırışıklıklar, yaşlanmanın yanı sıra, genetik özellikler, güneş ışınları yada ultraviyole ışınlar ve sigaraya bağlı da gelişebilir. Güneş gözlüğü yada şapka kullanımı, sigaradan uzak durmak, kırışık oluşumunu geciktirir yada en aza indirmede destek sağlar. Kırışıklıklarınız var ise bu görünümü azaltmak için göz maskesi uygulamak işinize yarayacaktır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Havuç Maskesi


Havuç, önemli bir besin deposudur. Tüm sebze ve meyveler içinde, en yüksek karoten havuçta bulunur. Karoten, A vitaminine dönüştürülür. A vitamini, hücreler ve cilt sağlığı açısından önemli bir vitamindir. A vitamini, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, cildi korur, hücre büyümesini destekler ve kuvvetli bir antioksidandır. Göz çevresi kırışıklıkları için havuç maskesi kullanabilirsiniz.

Havuç Maskesi Tarifi

2 ufak havucun suyu ile 1 yiyecek kaşığı badem yağını karıştırın. Karışımı buzdolabına koyarak 2 saat süresince soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra göz çevresine uygulayın ve maskeyi 30 dakika beklemeye alın. Bu maskeyi istediğiniz zaman tekrarlayabilirsiniz.

 Göz Çevresi İçin Muz Maskesi

Muz da zengin gıda değerine sahip bir meyvedir. C vitamini, A vitamini, B6 vitamini muzda mevcuttur. Bunlar, yaşlanmaya karşı ve serbest radikallerin etkilerine karşı hücreleri korumaya yardımcıdır. Muz maskesi, göz çevresinde ki kırışıklık görümünün azaltılmasında yardımcınız olacaktır.

Muz Maskesi Tarifi

Olgun bir muzu ezerek püre haline getirin ve 1 çay kaşığı gül suyu ilave ederek karıştırın. Hazırladığınız maskesi göz çevresine uygulayarak 30 dakika beklettikten sonra durulayıp kurulayın. Göz çevresi için muz maskesini haftada 3 kere uygulayabilirsiniz.

Göz Çevresi Bakımı İçin Lahana Maskesi

Lahana, vitamin ve mineral açısından zengin bir sebze olup özellikle de C vitamini için önemli bir kaynaktır. C vitamini, kan damarlarını güçlendirir ve serbest radikaller ile mücadele ederek, erken yaşlanmayı önleyen kuvvetli bir antioksidandır.

Lahana Maskesi Tarifi

Lahananın 2 yaprağını öğüterek suyunu çıkarın, ¼ çay kaşığı bira mayası ve 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı iyice karıştırın ve göz çevresine uygulayın. 20 Dakika maskeyi beklettikten sonra bolca su ile durulayın. Göz çevresi bakımı için lahana maskesini haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Kaynaklar: https://www.okuhaber.com/goz-cevresi-icin-maske-tarifleri/#1_Goz_Cevresi_Kirisikliklari_Icin_Havuc_Maskesi

SAĞLIK BAKANLIĞI UYARISI 
Bu internet sayfasında yer alan bilgiler,Sağlık Bakanlığı Gıda İlaç Dairesi Başkanlığı yada Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafınca değerlendirilmemiştir.Herhangi bir hastalık yada hastalık teşhis etmek,tedavi etmek,yada önlemek amacımız bulunmamaktadır.Bu sayfadaki bilgiler sadece eğitim amaçlı paylaşılmıştır ve tıbbi tavsiye olarak kabul edilmemelidir.Bilhassa hamileyseniz,herhangi bir ilaç kullanıyor ve bir tedavi oluyor iseniz,yada tıbbi bir durumunuz var ise bu sitedeki herhangi bir içeriğe başvurmadan önce doktorunuza yada bir uzman hekime başvurmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir